Soutěž chlapů z Bemagra


6. 5. 2014

V Bemagru se stále něco děje. Někdy se jedná o příležitostné události, jakou byla například návštěva pana Königa, jindy jde již o tradiční akce, kterými jsou třeba společné obědy, dožínky nebo biodynamické dny s přípravou preparátů. Přesto se našla chuť a energie uspořádat soutěž. A to ne soutěž ledajakou, ale náročný pětiboj pro správné chlapy, který by prověřil jejich dovednosti, sílu, nervy i smysl pro humor.

Bylo zvoleno pět disciplín, které měly všechny tyto vlastnosti otestovat. Tři z nich, a to orba, couvání s vlekem a svařování, byly náročné na techniku provedení a vyžadovaly notnou dávku předchozích zkušeností. Jak se však ukázalo, cvik a fyzička byly velkou výhodou i u rýpání záhonku, a o náhodě nebylo nakonec ani hledání deseti žížal na čas.

Počasí bylo krásně květnové a soutěžící i porotci správně naladěni. Když se po asi třičtvrtěhodinové debatě a mnoha vyoraných zkušebních brázdách konečně všichni shodli na správném provedení orby do záhonu, pokračovalo vše již hladce. Mnozí z těch, kteří původně hodlali využít možnosti jednu disciplínu vynechat, se nakonec nechali atmosférou i kolegy vyhecovat a troufli si i na to, čemu se původně chtěli vyhnout jako čert kříži. Velmi obávanou disciplínou bylo zejména couvání s vlekem. Pomyslná garáž vytyčená dřevěnými špalky by sice po některých nájezdech skončila se značně narušenou statikou, ta vytrvalost, se kterou se však soutěžící snažili neposedný vlek po mnoho minut doslova dostrkat do cílového prostoru, ta si zaslouží velkou poklonu. Mimo soutěž si většinu disciplín vyzkoušeli i někteří porotci, ačkoli to třeba ani nebyli chlapi.

Druhý den ráno byly vítězům předány gratulace a dárkové koše, které snad potěšily, ale i přesvědčily některé váhavce, že uspořádání soutěže nebyl zas tak špatný nápad. A protože jsme nic zásadního nezvorali, nikomu nezavařili a do nikoho příliš nerejpali, myslím, že z dalšího ročníku nejspíš nevycouváme.Stupně vítězů:

1. Josef Jedlička (31,5 bodů)
2. Petr Chýna (29,5 bodů)
3. Zdeněk Městecký (27 bodů)