Zájezd na Techagro


31. 3. 2014

Návštěva brněnské obdoby naší Země živitelky je tradičně velmi oblíbenou akcí, na kterou účastníci zpravidla ještě dlouho a rádi vzpomínají. I tentokrát se z Bemagra vypravil plný autobus. Počasí přálo, i když slibovaná modrá obloha se z šedého oparu vyloupla až po poledni.

Velikost a komplikovanost výstavního areálu nové návštěvníky ohromila. Hned za turnikety se jednotlivé dvojice či malé skupinky účastníků rozptýlily po areálu tak dokonale, že mnozí ani za několik hodin poctivého obcházení pavilonů nenarazili takřka na jediného kolegu či kolegyni. To je také důvodem smutného faktu, že z této akce nebyla pořízena žádná fotodokumentace. Zkušení výletníci již z dřívějška věděli, jak důležité je neztratit mezi pavilony orientaci a s blížící se hodinou odjezdu neomylně zamířit k východu, což se nakonec také všem podařilo.

Než se tak stalo, bylo však dost času pokochat se vším, co výstava nabízela, od různorodé zemědělské a lesnické techniky, přes lovecké a včelařské stánky, až po oblíbenou přehlídku hospodářských zvířat. Co by to také bylo za veletrh, kdyby se nevystála nějaká ta fronta na pivo v plastovém kelímku a klobásu s hořčicí na papírovém tácku. Kulinářské zážitky pak na zpáteční cestě dovršila návštěva restaurace s příjemnou obsluhou a dobrou krmí. Když jsme pak dlouho po setmění příjemně znaveni vystupovali u svých domovů, většina měla pocit dobře stráveného dne.