Zájezd na Techagro


4. 4. 2016

Tak na tenhle výlet jsme se těšili. Zas po čase vyrazit za zábavou a za poznáním. Modrá karosa s dlouhým zadkem je téměř plně obsazena lidmi z Bemagra a jejich rodinnými příslušníky, řidič srší humorem a vtipnými bonmoty. Jaképak novinky na výstavě uvidíme a co nám zase do práce nekoupí?

No, něco snad přece. Zajímavostí je, že dva z exponátů zamíří po skončení výstavy rovnou k nám do Bemagra, a to dlouho očekávaný překopávač kompostů s vyšším výkonem a lepším systémem mísení hmoty, a jako služba v rámci společného projektu s Výzkumným ústavem zemědělské techniky také mobilní přístroj na plošné vzorkování půdy, který podrobně otestuje dva půdní bloky s pokusnými parcelami.

Napřed se ale musíme do Brna dostat, a to není úplně jednoduché. Část cesty totiž vede po nechvalně proslulé dálnici D1. Má už svoje leta a trpí různými obtížemi, zejména pak nekontrolovaným třesem a chronickou zácpou. Na místo se dostáváme se zpožděním oproti původnímu plánu. Na naši největší zemědělskou a lesnickou výstavu máme zhruba čtyři hodiny. Co teď a co potom. Je třeba omrknout novinky z oblasti našeho zájmu, nafasovat propagační materiály, navštívit obchodní partnery, občerstvit se u stánků, koupit dárek domů a hlavně přijít včas na místo srazu.

Každý má svého souseda? Tahle věta nikdy nezklame. Tak jedeme, v měřínské restauraci U kohouta se už chystají objednaná jídla. Usedneme ke stolům, a než pochopíme sofistikovaný systém roznášky pití a jídla, dostává se přeci jen na všechny. Ještě frťana na závěr a razíme k domovu.

Byl to dobrý den. I malý Jiřík byl doma v jižních Čechách zřejmě téhož názoru, když si ho vybral jako datum svého příchodu na svět. Aniž bychom přitom podrobili ty cifry numerologickému zkoumání, máme za to, že o moc lépe to takhle začátkem dubna 2016 už snad ani nešlo. Rodičům blahopřejeme!