Preparáty před úplňkem a před Velikonocemi


11. 4. 2017

Když jsme se onoho úterní rána, oděni v zimních bundách, sešli pod zamračenou oblohou na dvoře v Malontech, mohli jsme jen vzpomínat, jak se o pár hodin dříve někteří z nás promenovali v letních šatech a kraťasech a chytali bronz. Navečer však již hradby oblaků na obzoru signalizovaly změnu počasí, a ta se také dostavila.

Spolu s ní se dostavilo i poměrně dost pomocníků, a to bylo naopak milé. Práce šla dobře od ruky, a když jsme se v poledne vypravili na společný oběd, hřálo nás místo sluníčka alespoň pomyšlení, že je hotovo. Všechny preparáty byly z podzemí vyneseny na světlo světa a pečlivě vyjmuty ze svých dočasných schránek. Doba kolem Velikonoc je pro vykopávání preparátů nejvhodnější. A možná, že je ještě posílil i právě nastávající úplněk.

V místním hostinci nás již čekaly pěkně vyzdobené stoly s velikonoční tématikou a dobrá krmě. Organizaci oběda měly na starost buňky Zázemí a Malá rostlinka. Ta druhá oplývá mimo jiné dvěma talenty: Pečení zákusků je doménou paní Zdeňky Procházkové, jejíž dobroty jsme již mnohokrát měli možnost ochutnat, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Pro zpestření a odlehčení jsme pak mohli zhlédnout výstavku obrázků pana Jana Chadima, který v Malé rostlince pracuje sezónně již několik let, celoživotně se však věnuje malování a zejména kreslenému humoru.

A světe div se, po obědě se na nás usmálo i sluníčko, a tak se společně míchal roháček, voda pěkně vířila na obě strany a bylo to fajn.